Jak jsme usmířili dráčkovy hlavy a vypátrali ve Voticích záhadu Sherlocka Holmese

V srpnu proběhl v Jazykovce Votice 1. anglický příměstský tábor pro děti od 4 do 8 let a 2. intenzivní kurs angličtiny pro děti od 9 do 15 let.

V průběhu příměstského tábora pro menší děti „Dráčkovy patálie“ se děti každý den seznamovaly s životem a problémy našeho dráčka a pomáhaly hlavám řešit jejich neshody v každodenních situacích. Odpoledne vždy děti dráčkovi připravily nějaké překvapení, například návštěvu ZOO, módní přehlídku, piknik nebo výlet na zmrzlinový pohár. Naštěstí se v každé situaci podařilo najít společné řešení, a tak se hlavy nakonec usmířily a zůstávají s námi všechny i nadále :).

Na intenzivním kurzu angličtiny „Sherlock Holmes in Votice!“ jsme se tentokrát vydali po stopách fenomenálního anglického detektiva Sherlocka Holmese, který v okolí Votic řešil záhadu ztraceného rodinného pokladu svého přítele Dr. Watsona. V průběhu týdne děti musely zvládnout několik základních detektivních dovedností, s jejichž pomocí se poté vydaly po Holmesových stopách a také se s ním nakonec setkaly. Podobně jako vloni zvládla skupina mladších dětí cestu za slavným detektivem o trochu rychleji :). Společně se Sherlockem Holmesem se potom obě skupiny vydaly v noci za pokladem Dr. Watsona, který šťastně objevily, a tím záhadu rozřešily.  V pátrání dětem celý týden pomáhali naši lektoři a také rodilý mluvčí.

Bádání s dětmi nás na obou táborech velmi bavilo a věříme, že děti také. Přejeme všem, aby z nabytých a procvičených znalostí angličtiny měly radost a dále je rozvíjely. Děkujeme také městu Votice za podporu a restauraci Modrá kočka za sponzorské dary.

Fotky z tábora ke stažení jsou k uložení zde:

Těšíme se na Vás příští rok!

Za lektorský tým Jazykovky Votice Lenka Zapletalová