Výtvarné odpoledne s malbou a kresbou

Ve dnech od 24. 7. do 28. 7. 2017 proběhl v prostorách Jazykovky Votice výtvarný kurz. Kurzu se zúčastnilo celkem 8 lidí, a to dětí i dospělých.

První den byl zaměřený na uvolnění ruky pro kreslení a poté následovalo stínování různých předmětů pomocí tužky a jiných uměleckých tuh. Další den jsme malovali akrylovými barvami a barvu na papír nanášeli pomocí rukou. Vzniklo tak několik nádherných obrazů krajin. Ve středu jsme se naučili malovat anilinovými barvami a vytvářeli jsme mandaly. Bylo zajímavé pozorovat, jaké kdo používá tvary a barvy a potom posuzovat jeho náladu. Čtvrtek byl volnější. Nebylo přesně určeno, co a čím se bude tvořit, a tak si každý mohl vybrat, co si chce vyzkoušet. Účastníci měli možnost kreslit nebo malovat zátiší, tedy dýni naaranžovanou na stole s ubrusem, malovat tuší siluety lidí v pohybu anebo cokoli jiného dle vlastního výběru. Poslední den si každý zkusil napsat své jméno čínskými znaky a po skončení kurzu proběhla malá vernisáž namalovaných a nakreslených obrázků. Tyto obrázky si budete moci prohlédnout v Městské knihovně ve Voticích, kde budou vystaveny v září.

Po celý týden panovala na kurzu skvělá nálada. Cílem bylo vyzkoušet si něco nového, naučit se základy kreslení a malování a hlavně si odpočinout a to se dle mého názoru povedlo. Příští léto výtvarný kurz určitě znovu uskutečníme.

                                                         Petra Kytlerová, lektorka kurzu